۲۶ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 16, 2021
 
به شبکه جهانی جام جم خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ترنم جام

ترنم جام
ترنم جام ، عنوان برنامه ای است از تولیدات گروه فرهنگ ، ادب و هنر شبکه جهانی جام جم، که به طور خاص به موسیقی ایرانی می پردازد .

 

 

 

 

 

از روز دوشنبه 25آذر ماه پخش برنامه زنده ترنم جام برای مخاطبان ایرانی و فارسی زبانان خارج کشور شروع خواهد شد. مجموعه ترنم جام یک برنامه تصویری موسیقی و ترانه است که در آن موسیقی سنتی، مقامی، آیینی، پاپ، محلی،کلاسیک ،تلفیقی و پخش ویدئو کلیپها را در این مجموعه شاهد خواهید بود اجرای برنامه را جناب آقای محمود رضا قدیریان عهده دارهستند و از دوشنبه تا جمعه به مدت 40 دقیقه با مخاطبان همراه خواهند بود.

ایجاد نشاط، شادابی، امید و انگیزه در بین مخاطبان و اهالی این فن از ضرورت های دیگر این مجموعه می باشد. برنامه موسیقی ترنم جام با هدف معرفی و شناسایی ژانرهای مختلف موسیقی در کشور و با این رویکرد که ابتدا می بایست به جذب مخاطب عام پسند اقدام شود و بعد به طور خلاقانه مخاطبان را به سوی شنیدن موسیقی های فاخر و هنری سوق داد، طراحی شده است. همچنین آشنا کردن غیرکلیشه ای مخاطبان با دست اندرکاران موسیقی و آثار آنان، از دیگر اهداف برنامه است همچنین گوش مخاطبان ایرانی و فارسی زبانان خارج کشور با موسیقی فاخر آشنا خواهدشود. و از زبان موسیقی، فرهنگ، هنر و ادب این سرزمین را باز نشر می نماید از آنجاییکه جذب مخاطب از اهداف اصلی است که بالطبع پخش آهنگ های درخواستی از خوانندگان پاپ و دعوت برای اجرای زنده در استودیو بخشی از برنامه را به خود اختصاص می دهد. و در هر هفته به بزرگداشت ومعرفی هنرمندان شاغل درعرصه و عرضه موسیقی (شاعر-آهنگساز-نوازنده-خواننده-تنظیم کننده-ناشروتوزیع کننده) خواهد پرداخت - معرفی موسیقی محلی بایک ترتیب جغرافیایی در استانهای مختلف به همراه تصاویر از ان خطه ومعرفی آداب ورسوم مربوط به آن استان - موسیقی ملل - موسیقی تلفیقی – موسیقی پاپ و سنتی واجرای زنده از دیگر بخشهای برنامه است .

آیتمهای برنامه شامل :تیتراژ شروع، مجری خواندن متن ادبی، کلیپ ازدیدنیهای ایران، مجری و معرفی برنامه، وله گرافیکی، مجری و میهمان و اجرای قطعات به صورت زنده یا پلی بک توسط میهمان، پخش ویدئوکلیپ در خواستی مخاطبان، مجری وآیتمهای روزانه (شامل: اخبار موسیقی، تک نوازان، بزرگان موسیقی، موسیقی فیلم، موسیقی محلی، مقامی، سنتی، کنسرتها)، خداحافظی مجری به همراه متن ادبی، تیتراژ پایان می باشد .

ترنم جام از دوشنبه تا جمعه ، ساعت 19:00 به وقت تهران برابر با ساعت 16:30 به وقت وین ، 09:00 به وقت مرکز آمریکا و 02:30 به وقت سیدنی به صورت زنده از جام جم پخش می شود . ترنم جام در ساعت های 03:30 و 11:30 دقیقه ی روز بعد بازپخش می شود .

۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۵
تعداد کلیک: ۸۵۸

نظرات بینندگان


نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 5000  


کلیه حقوق متعلق به شبکه جهانی جام جم می‌باشد.