۲۶ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 16, 2021
 
به شبکه جهانی جام جم خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

لینکهای مفید

    

مراکز اسلامی کشورها

مراکز اسلامی

بنر برنامه خانه مهر
آنلاین سروش
جدول پخشفرکانسپخش زندهامور مخاطبان

 

صدور کارت شناسایی ملی برای ایرانیان خارج از کشور
صدور کارت شناسایی ملی برای ایرانیان خارج از کشور
سازمان ثبت احوال کشور در اجرای وظایف محوله ناشی از اجرای ماده 38 قانون ثبت احوال و ماده 2 قانون الزام تخصیص شماره ملی و کدپستی 10 رقمی ( مصوبه سال 76 مجلس شورای اسلامی ) به کلیه اتباع ایرانی و همچنین کاربردی شدن شماره ملی، با استفاده از پایگاه اطلاعات جمعیتی و هماهنگی وزارت امور خارجه، کلیه نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور موظف به صدور کارت شناسایی ملی جهت ایرانیان بالای 15 سال مقیم خارج از کشور می باشد.
ثبت ولادت و صدور شناسنامه نوزاد ایرانیان خارج از کشور
ثبت ولادت و صدور شناسنامه نوزاد ایرانیان خارج از کشور
هر یک از اشخاص زیر می توانند با مراجعه به نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و یا ادارات ثبت احوال سراسر کشور نسبت به اعلام ولادت و اخذ شناسنامه نوزاد اقدام نمایند .
ثبت وفات ایرانیان خارج از کشور
ثبت وفات ایرانیان خارج از کشور
وفات هر کس اعم از ایرانی یا خارجی باید به یکی از ادارات ثبت احوال سراسر کشور اعلام شود و نیز وفات ایرانیان در خارج از کشور به ماموران کنسولی محل اقامت یا به یکی از ادارات سازمان ثبت احوال کشور اعلام میشود
تعویض شناسنامه ایرانیان خارج از کشور
تعویض شناسنامه ایرانیان خارج از کشور
هر یک از اشخاص دارای شرایط مندرج در متن می توانند با مراجعه به نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و یا ادارات ثبت احوال سراسر کشور، نسبت به تنظیم و امضاء برگ درخواست تعویض شناسنامه و دریافت شناسنامه جدید اقدام نمایند.
صدور شناسنامه المثنی ایرانیان خارج از کشور
صدور شناسنامه المثنی ایرانیان خارج از کشور
هر یک از اشخاص زیر می توانند با مراجعه به نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و یا ادارات ثبت احوال سراسر کشور نسبت به تنظیم درخواست صدور شناسنامه المثنی به لحاظ فقدان یا از بین رفتن آن اقدام نمایند .
تغییر نام خانوادگی ایرانیان خارج از کشور
تغییر نام خانوادگی ایرانیان خارج از کشور
برابر ماده 997 قانون مدنی : هر کس باید دارای نام خانوادگی باشد. و بموجب ماده 40 قانون ثبت احوال تغییر نام خانوادگی اشخاص منحصرا" با تصویب سازمان ثبت احوال کشور خواهد بود .
انتخاب نام
انتخاب نام
شما می توانید با مراجعه به فرهنگ نامها در این لینک از معانی نامهای انتخابی مطلع شوید.
تغییر نام ایرانیان خارج از کشور
تغییر نام ایرانیان خارج از کشور
هر یک از اشخاص دارای شرایط مندرج در متن با رعایت موارد نامهای قابل تغییر می توانند با مراجعه به نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و ادارات ثبت احوال سراسر کشور نسبت به درخواست تغییر نام اقدام نمایند .
صدور گواهی تجرد
صدور گواهی تجرد
گواهی تجرد تاییدیه ای است که بر مبنای اطلاعات مندرج در سند سجلی شخص صرفاً برای صاحب سند و براساس درخواست وی صادر می شود .
اصلاح تاریخ تولد (کمیسیون تشخیص سن) ایرانیان خارج از کشور
اصلاح تاریخ تولد (کمیسیون تشخیص سن) ایرانیان خارج از کشور
بموجب ماده واحده قانون حفظ اعتبار اسناد سجلی و جلوگیری از تزلزل آنها مصوب 2/11/1367 مجلس شورای اسلامی : " تغییر تاریخ تولد اشخاص ممنوع است " . تبصره : صاحب شناسنامه تنها یکبار در طول عمر و در صورتیکه اختلاف سن واقعی با سن مندرج در اسناد سجلی به تشخیص کمیسیون ذیربط بیش از پنج سال باشد می تواند سن خود را اصلاح نماید .
صدور شناسنامه برای زنان خارجی (به موجب ازدواج با مرد ایرانی)
صدور شناسنامه برای زنان خارجی (به موجب ازدواج با مرد ایرانی)
برابر بند 6 ماده 976 قانون مدنی : هر زن تبعه خارجی که شوهر ایرانی اختیار کند، تبعه ایران محسوب میشود.
نحوه تردد ایرانیان خارج از کشور
کلیه مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور که حداقل سه سال درخارج از کشور اقامت داشته باشند می توانند در هرسال حداکثر دوبار و مجموعا به مدت سه ماه به داخل کشور تردد نمایند
معافیت عفو رهبری ایرانیان خارج از کشور
این معافیت با توجه به مدرک تحصیلی و سن مشمولیت به پنج گروه تقسیم می گردد:
معافیت پزشکی ایرانیان خارج از کشور
ضوابط رسیدگی به درخواستهای معافیت پزشکی مشمولان مقیم خارج از کشور به این شرح می باشد:
معافیت تحصیلی ایرانیان خارج از کشور
مشمولان دانش آموز شاغل به تحصیل در خارج از کشور که قبل از سن مشمولیت از کشور خارج ومقیم کشور محل تحصیل شده باشند باید با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه مربوط و تایید آن توسط نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در محل اقامت ،‌مدارک لازم را به مرکز امور بین الملل وزارت آموزش و پرورش ارایه تا در صورت تایید ، از سازمان وظیفه عمومی ناجا درخواست صدور معافیت تحصیلی برای مشمول گردد.
معافیت کفالت ایرانیان خارج از کشور
مشمولان غیر غایبی که تنها پسر یا برادر یا نوه بالای 18 سال سالم بوده و دارای هر یک از شرایط زیر باشند می توانند از معافیت کفالت استفاده نمایند .
نحوه ثبت نام مشمولان مقیم خارج از کشور
متقاضیان به دو صورت مندرج در متن خبر می توانند اقدام به ثبت درخواست خود نمایند:
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
سامانه روادید الکترونیکی
سامانه روادید الکترونیکی
فرم ثبت الکترونیکی درخواست روادید غیر مهاجرتی برای ثبت درخواست سفرهای موقت به جمهوری اسلامی ایران طراحی شده است. درخواست های ثبت شده بصورت الکترونیکی از طریق اینترنت برای بخش کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ارسال خواهد شد. کارشناس مربوطه اطلاعات مربوطه را بررسی نموده و در صورت نیاز تقاضای مصاحبه حضوری خواهد کرد. سپس بر اساس اطلاعات موجود درباره امکان ارائه روادید تصمیم گیری خواهد شد.
فرآیند جدید ترجمه گواهینامه
فرآیند ثبت درخواست استعلام و ترجمه گواهینامه رانندگی
آیا ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌توانند خودورهای لوکس به ایران وارد کنند؟
آیا ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌توانند خودورهای لوکس به ایران وارد کنند؟
بر اساس ماده 78 قانون امور گمرکی امکان ورود موقت خودروهای بالای 2500 سی سی صرفا برای مسافران غیر مقیم ایران و ایرانیان مقیم خارج از کشور برأی استفاده شخصی افراد مذکور وجود دارد .
بیمه ایرانیان خارج از کشور
بیمه ایرانیان خارج از کشور
سازمان تأمین اجتماعی امكان بهره‌مندی از تأمین اجتماعی و همچنین ادامه بیمه‌پردازی را برای ایرانیان خارج از کشور را که تمایل به مشارکت و برخورداری از خدمات این سازمان دارند فراهم کرده است.
مرجع رسیدگی به دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور کدام است؟
مرجع رسیدگی به دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور کدام است؟
هرگاه ایرانیان مقیم خارج از کشور امور و دعاوی خانوادگی خود را در محاکم و مراجع صلاحیت دار محل اقامت خویش مطرح کنند، احکام این محاکم یا مراجع در ایران اجرا نمی‌شود مگر آنکه دادگاه صلاحیت‌دار ایرانی این احکام را بررسی و حکم تنفیذی صادر کند.
نحوه تنظیم وکالتنامه توسط ایرانیان مقیم خارج از کشور جهت انجام امور در ایران
تمامی ایرانیان مقیم خارج از ایران از جمله ایرانیان مقیم آمریکا باید برای انجام امور مربوط به تنظیم وکالتنامه برای انجام امور خود در ایران مراحل زیر را انجام دهند:
سامانه همکاری با متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی خارج از کشور
سامانه همکاری با متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی خارج از کشور
برنامهٔ پایگاه‌های تخصصی جذب متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی خارج از کشور حمایت از انجام دوره‌های علمی و تحقیقاتی همچون پسا دکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، تعریف پروژه‌های فناوری کوتاه مدت و بلندمدت و برگزاری سخنرانی‌ و کارگاه‌های تخصصی به ارتباط موثر محقق و مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور
انتقال دانشجویان ایرانی دانشگاههای خارجی به دانشگاههای داخل کشور:
افزایش ظرفیت های تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی جمهوری اسلامی ایران، فرصتهای فراوانی برای ورود متقاضیان به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور فراهم نموده لذا تمهیداتی برای امکان انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور ایجاد شده است.
" معرفی ابزار ارتباطی میان اتاق ایران و تجار ایرانی مقیم خارج از کشور "
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به منظور پاسخگویی به پرسش های مرتبط با وضعیت تجاری ایران و حل مشکلات بازرگانان و فعالان اقتصادی ایرانی مقیم خارج از کشور، سامانه همراه فعالان اقتصادی ایران راه اندازی نموده است.

راهنمای سرمایه گذاری در بورس ویژه هموطنان ایرانی مقیم خارج از کشور 

در فایل راهنما که توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه منتشر شده، روش سرمایه‌گذاری در بورس برای ایرانیان خارج از کشور تشریح شده است.

با عنایت به دستورالعمل نحوه انجام معاملات وکالتی اوراق بهادار، شما می‌توانید از طریق اعطای وکالت رسمی، اختیار انجام معامله را به وکیل خود واگذار کنید.

این امر پس از تایید وکالتنامه امکان‌پذیر خواهد بود.برای مشاهده اطلاعات تکمیلی درباره نحوه سرمایه‌گذاری افراد ایرانی مقیم خارج کشور لطفا فایل راهنما را دانلود کنید.

 دانلود فایل راهنمای چگونگی سرمایه‌گذاری ایرانیان مقیم خارج کشور در بورس تهران

بیننده گرامی پیام های شما برای ما ارزشمند است .لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق لینک ذیل به ما اطلاع دهید .

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (10 رای)
 • جعفری
 • ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۱۲
 • 0

با سلام احتراما به عرض می رساند پدر من مقیم آمریکا هست و درحال حاضر دارای شناسنامه جدید و کارت ملی قدیمی هست. درحال حاضر به خاطر بیماری نمی توانند به ایران بیایند برای درخواست صدور کارت ملی هوشمند. آیا من می توانم به عنوان فرزند براشون درخواست کنم و یا
اینکه راهکار چیست؟ با تشکر

 • کارشناس سایت
 • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۹
 • 0

بیننده گرامی با سلام و آرزوی سربلندی ، لطفا برای کسب اطلاعات در این خصوص به yon.ir/qJyx6 لینک مراجعه کنید .

 • mina
 • ۳۰ دی ۱۳۹۷ ۱۶:۱۴
 • 0

سلام.شرایط اخذ کارت ملی هوشمند برای ایرانیان مقیم خارج چیست؟

 • کارشناس سایت
 • ۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۱۹
 • 0

بیننده گرامی با سلام و آرزوی سربلندی ، لطفا به لینک زیر مراجعه کنید : http://yon.ir/k0pk2

 • سمیه رضایی
 • ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ۲۱:۳۷
 • 0

سلام من دنبال یک دکتر خوب میگردم براى یکى از دوستانم که متاسفانه قبلا سکته کردن. لطفا یکی از کارشناسان برنامه را برام معرفى کنین. ممنون

 • کارشناس سایت
 • ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ۱۴:۱۳
 • 0

خانم رضایی با سلام و آرزوی بهترینها ، برای دسترسی به شماره تماس پزشکان برنامه به نشانی زیر مراجعه نمایید. http://www.jjtvn.ir/fa/mokhatab/karshenasan


امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

کلیه حقوق متعلق به شبکه جهانی جام جم می‌باشد.